تبلیغات
حجاب وعفاف
حجاب وعفاف
حجاب بوته خوش بوی گل عفاف است, حجاب مصونیت است نه محدویت. 
قالب وبلاگ
نویسندگان
مراجع معظم تقلید
این نوع بیماری بیشتر در مردان وجود دارد چون آن ها با یك نگاه خود به تمام تفاوت های زنان بایكدیگر پی می برند. مردان بیشتر با دید مقایسه ای و غریزه ای به جنس مخالف خود نگاه می كنند.

به گزارش سرویس زنان جهان؛ احمد مطهری در کنترل جنسی نوشته است: فلسفه چشم چرانی جز این نیست كه فرد با تمركز هنگام نگاه،‌تخیلاتش را به خدمت می گیرد و در دنیای خیالات به هوسرانی می پردازد. بنابراین آن چه نگاه را لذت آفرین می كند، تخیلاتی است كه فرد به وسیله نگاه در درون خود می پرورد.


در مرد غریزه جنسی فوق العاده قوی است كه باعث می شود او به شدت به زن عشق بورزد و این غریزه اگر به طور صحیح اشباع نشود خطرناك ترین غریزه ای است كه صاحبش را به لغزش های خطیر و ویران گر برای خود و اجتماع وا می دارد. نگاه مرد به زن همچون جرقه ای است كه آتش غریزه ی جنسی را شعله ور می سازد و این مطلب در غیر انسان نیز به خوبی مشهود است.


در ادامه مطلب بخوانید....


محمد اشتهاردی نیزدر کتاب پوشش زن در اسلام معتقد است: چشم چرانی مردان یكی از انحرافات و بیماری های خطرناك است كه نتایج شوم و آثار خانمان برانداز بسیار داشته و دارد. سرچشمه اصلی این بیماری از ناحیه عدم پوشش زنان است. وقتی نگاه مرد به بدن نیمه عریان زن می افتد بدن نیمه عریان او از یك طرف و اطوار و طنازی او از طرف دیگر نگاه مرد را تندتر و طولانی تر می كند و در نتیجه همین نگاه های ساده موجب حوادث مرگباری می شود.

در عین حال در هیچ آیه و روایتی لذت آدمی هنگام نگاه كردن به جنس مخالف و دشواری پارسای از نگاه به مناظر شهوت انگیز انكار نشده است. از سوی دیگر در روایات فراوانی از جمله روایات زیر به خاطر عواقب بد نگاه،‌ نگاه كردن به نامحرم تحریم شده است.

از حضرت یحیی پرسیدند منشأ برقراری روابط نامشروع چیست؟ فرمود: نگاه. تحلیل این گفته را می توان از فرموده امام صادق(علیه السلام) دانست كه نگاه،‌ نامه رسان روابط نامشروع است. گویی نگاه متمركز و آلوده، با ارسال تلگرافی بی درنگ بیننده را به انجام روابط ناسالم دعوت می كند.

یوسف غلامی درباره جلوه نمایی زنان و نگاه مردان می نویسد: وقتی فرد به چیزی نگاه می كند به وسیله اعصاب سمپاتیك و پاراسمپاتیك مشاهداتش را به مغز مخابره كرده و از مغز است كه تلاطم پدید می آید و هورمون محرك غرایز به سرار بدن گسیل می شود. آن چه در مغز رخ می دهد شاید همان باشد كه امام صادق فرموده است: "النظره بعد النظره تزرع فی القلب الشهوه و كفی بها لصاحبها فتنه"، "نگاه پیاپی بذر شهوت را در دل آدمی می افشاند."

در تعبیری دیگر از ایشان نگاه به تیری زهرآگین تشبیه شده است كه منظور از زهر نگاه آلوده همان اوهام و فشارهای روانی است كه در كوتاه ترین زمان سراسر جسم و روح آدمی را دست خوش تلاطم می كند.
موضوع چشم چرانی در جامعه امروز ما یك مسئله عادی و روزمره شده است كه فقط مخصوص جوانان و حتی مجردان نیست، بلكه افرادی میان سال و متأهل نیز دچار این بیماری شده اند. این نوع بیماری بیشتر در مردان وجود دارد چون آن ها با یك نگاه خود به تمام تفاوت های زنان به یكدیگر پی می برند. مردان بیشتر با دید مقایسه ای و غریزه ای به جنس مخالف خود نگاه می كنند. بنابراین مردان متأهل وقتی به زنی نگاه می كنند، او را با همسر خود مقایسه كرده و از ضعف های همسرش را در او بیابد به آن زن نگاه های آلوده و طولانی می كند و در تخیلات خود با زن هرگونه كه بخواهد رابطه برقرار می كند. از سویی وقتی به منزل می رود به خاطر اینكه همسر خود آن ویژگی های را دارا نیست با وی با خشونت رفتار می كند. و كم كم پایه های زندگی آن دو سست شده و به طلاق منجر می شود و اگر وی مجرد باشد برای پاسخ گویی به فساد رو می آورد. 

چشم چرانی بیشتر در مردها دیده می‌شود و بیماری «سادیسم» را به وجود می‌آورد و در زن ها، خودنمایی بیشتر وجود دارد كه بیماری «مازوشیسم» را به وجود می‌آورد.
ایستادگی در برابر شهوت و كشش های انحرافی درونی، تنها بر تكیه بر ایمان وقدرت اراده، امكان پذیر است. هرچه ایمان و اراده قوی تر باشد، مقاومت شخص در برابر جاذبه های جنسی، بیشتر می‌گردد. برخی از عواملی كه سبب دوری از چشم چرانی و خودارضایی می گردند به شرح زیرند:
۱. عفت چشم؛ پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید: هر مسلمای كه بی اختیار چشمش به زیباییهای زنی بیفتد و چشم فرو نهد، خداوند به او توفیق عبادتی می‌دهد كه شیرینی آن را احساس كن
۲. حیا؛ حضرت علی (علیه السلام) می فرماید: حیا، سبب عفت و عفت ، ثمره ی حیاست. شرم ، مانع كار زشت است.
۳. روزه؛ پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: جوان ها ! ازدواج كنید و اگر نمی‌توانید حتماً روزه بگیرید كه روزه، غریزه جنسی را كنترل می‌كند. هم چنین نقل شده كه راه كنترل غریزه ی جنسی ، روزه است .
۴. ازدواج.

منبع:گروه سایبری ترویج حجابطبقه بندی: اخلاقی،
برچسب ها: حجاب، چشم چرانی، مردها، نگاه مرد به زن، چشم چرانی بیماریست،
[ یکشنبه 19 تیر 1390 ] [ 06:35 ب.ظ ] [ Amin ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب